روش های ارسال

فروشگاه علاوه بر بخش ارسال رایگان خود که به وسیله پیک فروشگاه انجام می شود، از طریق شرکت های پستی تیپاکس و پست جمهوری اسلامی ایران نیز سفارشات مشتریان را ارسال می نماید. مشتریان می توانند هنگام خرید از ارزان گجت در مرحله ارسال، از بین روش های ممکن یک مورد را به دلخواه انتخاب نمایند. انتخاب هر یک از شرکت های پستی به منزله آگاهی از قوانین و شرایط آن شرکت می باشد.

نکات مهم در زمان ارسال کالا توسط شرکت های پستی

در مواردی که ارسال توسط شرکت های پستی انتخاب می گردد، مسئولیت فروشگاه تحویل سفارش بصورت صحیح و سالم به شرکت پستی مورد نظر مشتری در حداقل بازه زمانی و ارسال کد پیگیری برای مشتری می باشد. در این موارد فروشگاه مسئولیتی در قبال تاخیر در ارسال یا مشکلات احتمالی آن ندارد. در این گونه موارد و به منظور احتیاط بیشتر، ارزان گجت کالا را تا سقف ممکن بیمه می نماید (در صورتیکه شرکت مربوطه بیمه ارسال داشته باشد) تا نگرانی از بابت خسارت احتمالی برای مشتریان وجود نداشته باشد. علاوه بر بیمه، ارزان گجت گزینه بسته بندی سفارشی (که شامل پوشش های اضافی در بسته بندی می باشد) را نیز برای اطمینان خاطر بیشتر مشتریان به هر روش ارسال اضافه نموده است.

مجددا یادآوری می گردد که مشتریان هنگام دریافت کالا از شرکت های پستی می بایست صحت و سلامت بسته بندی را چک، کالا را از بسته بندی خارج و سلامت ظاهری آن را تایید و سپس رسید دریافت کالا از شرکت پستی مربوطه را امضاء نماید زیرا در غیر اینصورت، امضاء دریافت کالا به منزله دریافت صحیح و سالم کالا بوده و پس از آن هیچگونه ادعایی از جانب مشتری توسط شرکت های پستی قابل پذیرش نیست. بر این اساس لازم است در صورتیکه کالای مربوطه دارای هرگونه ایراد و یا مشکلی باشد، مشتری ضمن تحویل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد و از طریق فروشگاه پیگیر موضوع گردد. لازم به توضیح است که هرگونه اقدامی خارج از چارچوب فوق موجب خواهد گردید که فروشگاه امکان هیچگونه پیگیری و حمایت از مشتریان را نداشته باشد.

مدت زمان و بازه زمانی تحویل سفارشات

معمولاً سفارشاتی که تا ساعت 14 نهایی می شوند در همان روز کاری تحویل مشتری یا شرکت پستی مربوطه (انتخاب شده توسط مشتری) می گردند، با این حال فروشگاه جهت رفاه حال مشتریان سعی می کند سفارش هایی که تا ساعت 17 نیز نهایی گردیده اند و ارسال آنها توسط پیک فروشگاه می باشد را در همان روز کاری برای مشتریان ارسال نماید.

در رابطه با شرکت پست، از زمان تحویل به پست جمهوری اسلامی ایران حداکثر 2 تا 7 روز کاری طول خواهد کشید تا کالا به دست شما برسد که با توجه به نحوه ارسال که توسط شما تعیین می گردد متغیر است. خدمات مشتریان ارزان گجت، کد رهگیری کالا را از طریق ایمیل و یا پیام کوتاه برای شما ارسال خواهند کرد و شما می توانید از طریق آدرس http://itemtrackinig.post.ir با وارد کردن کد رهگیری در هر زمان، موقعیت مکانی کالای خود را پیگیری کنید و مشاهده کنید که کالای سفارشی شما کجا قرار دارد.

به دلیل قابل پیش بینی نبودن مسائلی نظیر ترافیک یا حوداث غیرمترقبه، بازه زمانی تحویل کالا به مشتریان 2 ساعت خواهد بود و مشتریان محترم لازم است که در بازه زمانی مشخص شده در محل تحویل کالا حضور داشته باشند، در غیر اینصورت تمامی مسئولیت و هزینه های آن بر عهده مشتری می باشد.

روش های پستی:

ارزان گجت در راستای حمایت از مشتری و رعایت حقوق ایشان، حامل های پستی متنوعی را برای انتخاب در اختیار کاربر گذاشته است. مشتریان می توانند هر کدام از این حامل های پستی که تمایل دارند که کالای مورد نظر با آن ارسال شود را انتخاب کنند.

1. پست سفارشی

این روش پستی قابلیت سرویس دهی به تمامی نقاط کشور را داراست. کاربران می توانند با استفاده از این روش پستی از هزینه پایین آن نیز بهره مند شوند. زمان ارسال مرسولات با استفاده از این پست 5 تا 7 روز می باشد.

2. تحویل اکسپرس

این تحویل به منزله پست سفارشی بوده با این تفاوت که در زمان رسیدن مرسوله پستی به شهر مورد نظر، با اولویت بیشتری نسبت به توزیع آن اقدام می گردد. همچنین کاربران با بهره مندی از این پست می توانند از هزینه ی پایین آن استفاده کنند. زمان ارسال مسرسولات پستی با این روش بین 4 تا 6 روز می باشد.

3. پست پیشتاز

این روش پستی بیشتر برای مراکز استان ها توصیه می شود. حمل و نقل مرسوله پستی از طریق خطوط هوایی صورت می گیرد که علاوه بر امنیت بالا، سرعت تحویل 24 تا 72 ساعته دارد. کاربران با استفاده از روش پستی با پرداخت هزینه ای بالاتر؛ سفارشات خود را به سرعت تحویل خواهند گرفت. همچنین مشتریانی که از این پست استفاده می کنند می توانند با مراجعه به آدرس http://itemtrackinig.post.ir موقعیت دقیق مرسوله خود را لحظه به لحظه کنترل کنند.

4. تحویل تیپاکس

این تحویل تنها در شهر هایی امکان پذیر است که دارای دفاتر تیپاکس باشند. همگی مراکز استان ها دارای دفاتر تیپاکس هستند. تیپاکس مرسولات پستی را در شهر های تک مسیره تا 24 ساعت و در شهر های دومی سره بین 48 تا 72 ساعت ارسال می کند. مشتریان می بایست به صورت حضوری به دفاتر تیپاکس مراجعه کرده و اقدام به دریافت مرسوله پستی خود کنند. در صورتی مشتری قصد دارد تیپاکس مرسوله را تا درب منزل حمل کند باید با هماهنگی دفتر تیپاکس شهر خود و پرداخت هزینه، این امر را ممکن سازد. مشتریان می توانند با استفاده از پست و با پرداخت هزینه ای بیشتر، مرسولات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن، با امنیت بالا و بیمه شده دریافت کنند.

هم اکنون شهر های زیر دارای دفتر تیپاکس هستند:

شهر های نزدیک (تک مسیره) با رنگ مشکی مشخص شده اند. // شهر های راه دور (دو مسیره) با رنگ قرمز مشخص شده‌اند.

آبادان / آستارا / آمل / ابهر و خرمدره / اردکان / اسدآباد / اسلام آباد / اراک / اردبیل / ارومیه / اصفهان / انزلی / اهواز / ایلام / بابل / بابلسر / بجنورد / بروجرد/ بناب / بندر عباس / بوشهر / بوکان / بهشهر / بیرجند / تاکستان / تالش / تبریز / تربت حیدریه / تنکابن / جاجرود / جهرم / جیرفت / چالوس / خرم آباد / خرمشهر / خمینی شهر / دامغان / دزفول / دورود / رامسر / رباط کریم / رشت / رفسنجان / رودسر / رودبار / زاهدان / زرند/ زنجان / زرین‌شهر اصفهان (با محدوده توزیع لنجان، فولادشهر و زرین‌شهر) / ساری / ساوه / سبزوار / سمنان / سناباد / سنندج / سیرجان / شاهرود / شاهین شهر / شوشتر / شهر بابک / شهر ری / شهرضا / شهرکرد / شهرک صنعتی طوس / شهر صنعتی البرز / شهریار / شیراز / شیروان / صومعه سرا / علی آباد / فسا / فولادشهر / فومن / قائمشهر / قروه / قزوین / قم / قوچان / کازرون / کاشان / کرج / کرمان / کرمانشاه / کیش / گرگان / گناباد / گنبد / لاهیجان / لار / لنگرود / مراغه / مرودشت / مشهد / ملایر / مهاباد / میاندوآب / میبد / نجف آباد / نکا / نهاوند / نیشابور / ورامین / همدان / یاسوج / یزد

5. تحویل رایگان با پیک فروشگاه (ویژه مشهد)

مشتریانی که ساکن مشهد هستند می توانند با انتخاب این روش تحویل، سفارشات خود را تا حداکثر 6 ساعت کاری دریافت کنند. سرعت بالا و تحویل آنی از مزیت های پیک فروشگاه به شمار می آید.